Hit enter to search or ESC to close

O nas

Rozwijamy nasze rozwiązania już od 25 lat

Od 1992 dostarczamy i rozwijamy praktyczne rozwiązania oraz usługi dla firm i instytucji (zarówno dla sektora prywatnego jak i publicznego).

Przy rozwijaniu naszych produktów oraz podczas wdrożeń współpracujemy m.in. z Biegłymi Rewidentami specjalizującymi się zarówno w Polskich jak i Międzynarodowych Standardach Rachunkowości.

Zawsze chętnie słuchamy uwag użytkowników. Ich sugestie i propozycje zmian są dla nas podstawą do udoskonalania produktów.

Ludzie są naszą siłą

Posiadamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje w zakresie m.in.:

  • wdrażania rozwiązań informatycznych w obszarze zarządczym i finansowo-księgowym,
  • rachunkowości zarządczej i kontrolingu,
  • rozliczania kosztów/ kalkulacji rentowności,
  • optymalizacji procesów/ restrukturyzacji,
  • sprawozdawczości finansowej (UoR, MSSF, konsolidacja),
  • rozwiązań typu Business Intelligence.

Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów dla średnich i dużych przedsiębiorstw, międzynarodowe certyfikaty i szkolenia, doświadczenie zdobyte w uznanych firmach doradczych (doradztwo gospodarcze, audyt) w Polsce i za granicą.

Komfort użytkownika

Stawiamy na gruntowną analizę przedwdrożeniową oraz kompletne wdrożenie pod klucz. Doradzamy jak właściwie wykorzystać nasze rozwiązania i zoptymalizować procesy. Użytkownicy naszych systemów zaczynają z nimi pracę przeszkoleni oraz z komfortem ich użytkowania.

Profesjonalizm

Nawet najlepszy system potrzebuje doświadczonych profesjonalistów, którzy wprowadzą rozwiązanie do przedsiębiorstwa. W ramach wprowadzania systemów wykonujemy przeprowadzanie wdrożeń, integracja istniejących systemów.

Doradztwo

Oprócz wdrożenia systemu i jego integracji z istniejącą infrastrukturą, oferujemy również odpowiednio dopasowany sprzęt, narzędzia czy materiały eksploatacyjne. W przypadku inwentaryzacji doradzamy w wyborze np. czytników i kolektorów oraz odpowiedniej technologii etykiet z kodami kreskowymi.

Partnerzy technologiczni

Dzięki współpracy z dostawcami najnowszych technologii jesteśmy w stanie dostarczać rozwiązania, które mogą sprostać potrzebom najbardziej wymagających użytkowników.

Microsoft

Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Dzięki współpracy mamy dostęp do najnowszych narzędzi i systemów, dzięki czemu możemy dostarczać nowoczesne rozwiązania naszym klientom.

Microsoft ISV Royalty Partner

W ramach partnerstwa Microsoft ISV Royalty Partner, ułatwiamy naszym klientom dostęp do najnowszych technologii serwerowych Microsoft na korzystnych warunkach. Uczestnictwo w programie umożliwia nam redystrybucję produktów Microsoft (np. Microsoft SQL Server) wraz z naszymi rozwiązaniami po znacznie niższych niż standardowe cenach.

Basecamp

37signals jest producentem jednego z najbardziej popularnych systemów do zarządzania projektami w chmurze o nazwie Basecamp (ponad 8 mln projektów). W ramach współpracy Mercomp stworzył m.in. mobilną aplikację EnRoute App do obsługi Basecamp. W naszej codziennej pracy mamy dostęp do najnowszych technologii z zakresu zarządzania projektami.

Telerik

Telerik jest wiodącym producentem komponentów interfejsu użytkownika dla technologii wspieranych przez Microsoft (m.in. ASP.NET, WPF, Silverlight, Winforms, Windows Phone, Windows Store, Sharepoint). Współpraca z Telerik umożliwia Mercomp skuteczniejsze tworzenie oprogramowania, które odpowiada na potrzeby naszych klientów.

Projekty UE

VI edycja TEKLA PLUS – Stolica staży

Informujemy, iż w okresie 09/2014-02/2015 roku Firma Mercomp Sp. z o.o. bierze udział w projekcie „VI edycja TEKLA PLUS – Stolica staży”. Celem Projektu jest wzrost wykorzystania infrastruktury badawczej i kapitału ludzkiego jednostek naukowych na rzecz przepływu wiedzy między nauką i warszawskim biznesem, jak również wzrost umiejętności i wiedzy pracowników przedsiębiorstw we wdrażaniu innowacji dzięki szkoleniom/doradztwu. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Więcej informacji o projekcie na stronie www.staze.teklaplus.pl.